Skip to main content

Przypominamy kilka ważnych informacji porządkowych:

· Wniesienie opłaty startowej (wg tabeli) gwarantuje grę nie jednego dnia, a od 4 do 6 dni (co najmniej blisko 200 rozdań), w zależności od konkurencji, w jakiej bierze się udział.

· Płacić można gotówką lub kartą (11th European Transnational Championships – Payments | European Bridge League)

· Przed pierwszym dniem gry należy zgłosić się do punktu Rejestracji (Registration Desk) w miejscu zawodów i odebrać identyfikator (badge). Bez niego wejście na salę gry nie będzie możliwe. W przypadku pojawienia się bez identyfikatora, istnieje możliwość wyrobienia kolejnego za dodatkową opłatą.

· Wszyscy zawodnicy będą mogli bezpłatnie (za okazaniem identyfikatora) korzystać z komunikacji miejskiej.

· Gry rozpoczynać się będą zawsze o 10:00, a kończyć – w zależności od konkurencji i fazy turnieju – o 18:20 lub 19:25.

· Każda para musi mieć kartę konwencyjną (wzór do pobrania tu).

· Aby kwalifikować się do udziału w turniejach teamów BAM (mikstowych i open) lub par (mikstowych, seniorów, open i kobiet) po odpadnięciu z powiązanych z nimi mistrzostw teamów, trzeba się OBOWIĄZKOWO zarejestrować PRZED rozpoczęciem tych zawodów. Żadne późne zgłoszenia nie zostaną zakceptowane, chyba że będą przydatne dla organizacji zawodów (np. w celu wypełnienia luki, ale zawsze na najniższym poziomie, np. w półfinale B, ale nigdy w półfinale A). Szczegóły – w Dodatkowych Warunkach Zawodów na stronie http://db.eurobridge.org/Repository/documents/coc/SCoC/SCoCPoznan2025.pdf

Tutaj znajdziesz słowniczek polsko – angielski z najważniejszymi zwrotami brydżowymi https://brydzimy.pl/do-you-uderstand/

Alertowanie

 

Generalne zasady alertowania EBL (C – trefle, D – kara, H – kiery, S – piki):

1. Alertujemy odzywki sztuczne, nie alertujemy naturalnych.

2. Alertujemy wszystko, co niesie dodatkową informację, o której przeciwnik może nie wiedzieć.

3. Alertujemy odpowiedź nowym kolorem, jeśli jest nie forsująca (np. w sekwencji dwustronnej 1H – 1S – 2D – w Polsce standardem jest, że nie forsuje, ale w ME trzeba alertować).

4. Alertujemy skaczącą odpowiedź nowym kolorem, jeśli jest nie forsująca (np. 1H – pass – 3C) – naturalny inwit należy alertować

 

Grając w imprezach międzynarodowych, alertujemy np. otwarcia: 1C z WJ, 2C Precision czy 2NT na kolorach młodszych, a z odpowiedzi – np. 1D po 1C itd.

 

Ważne! Grając na zasłonach przy użyciu tabletów, zasady alertowania są takie, jakby tabletów nie było. Czyli alertujemy wszystkie tego wymagające zapowiedzi po swojej stronie zasłony: własne – klikając przycisk „alert” przed zalicytowaniem zapowiedzi, a partnera – klikając w daną zapowiedź. W razie pomyłki/zapomnienia, własną zapowiedź również można kliknąć po zalicytowaniu, a ponowne kliknięcie w już zaalertowaną zapowiedź kasuje alert.